פרסים והמלצות

 

ממליצים על ערוץ מאיר לילדים!

שלום הורים וילדים, לפניכם פרושות המלצות של רבנים, אנשי חינוך ואנשי תרבות המחזקים ומעריכים את פעילותינו הענפה, ביניהם גם המלצות שקיבלנו כאשר היינו מועמדים לפרס אגרסט לתרבות יהודית לשנת תשע'א וכן נוסח הזכייה שלנו.

הרב שלמה אבינר:

יישר כח לערוץ מאיר לילדים
על עבודת הקודש החשובה
של בנין מידות טובות ויראת שמים
במסילה אל לב הילדים.

שלמה אבינר

 

לפניכם כמה מן ההמלצות שקיבלנו עבור פרס אגרסט לתרבות יהודית לשנת התשע'א:

  • -         הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת
  • -         הרב ד'ר אליהו אביעד, מפקח מחוז ירושלים, משרד החינוך
  • -         אודי ליאון, קשת
  • -         מוטי שקלאר, מנכ'ל רשות השידור
  • -         נוסח פרס אגרסט

הרב שמואל אליהו:

לכל מאן דבעי

הנני להמליץ טוב בעד ערוץ מאיר שמפיץ אור תורה באהבה ובאמונה. הערוץ משדר יומם ולילה שיעורי תורה מפי רבני מכון מאיר. הערוץ מהווה אבן שואבת לתרבות יהודית אמיתית ושורשית לכל מי שמבקש לשמוע את דבר ה' ברשת האינטרנט. השיעורים הניתנים בערוץ מקיפים את עץ החיים היא התורה לכל ענפיו: תנ'ך ותלמוד, מחשבת ישראל, ותורת הרב קוק זצ'ל, הלכה ואמונה, חינוך, זוגיות ומשפחה.

הגולשים יכולים לשלוח שאלות אל הרבנים בשידור חי וכך הופך הערוץ לבית מדרש פעיל. כל יהודי בכל מקום בעולם יכול בכל שעה להיכנס וללמוד תורה ולשתות מהמעיין ממנו ינקו אבותינו. השיעורים נצברים בתוך ארכיון שמהווה תיעוד לכל התכנים הנלמדים. לשיעורים נלווים דפי מקורות שאותם יכולים הצופים בבית להוריד וללמוד ב'צוותא חדא' עם חובשי בית המדרש.

בצדו של הערוץ למבוגרים פועל 'ערוץ מאיר לילדים', שמחנך לנערים על פי דרכם, בחן, בנועם ועם הרבה שמחה. התוכניות לילדים מושקעות ומוגשות על-ידי שחקנים בני תורה שמשתמשים בכוח המדמה לשם שמים. בכל תוכנית יש מסר עמוק עבור ילדי ישראל. התוכניות מחנכות לאהבת הארץ והתורה, לחיזוק בין אדם לחבירו, להארת פנים לכל יהודי, לתפילה וברכות, לעשיית מצוות מתוך אמונה.

אני מברך את הערוץ בכל פעולותיו שיזכה לסייעתא דשמייא, וממליץ אליו כעל מועמד ראוי לפרס תרבות יהודית.

הרב שמואל אליהו

רב העיר צפת

 

הרב ד'ר אליהו אביעד, מפקח מחוז ירושלים, משרד החינוך:

לכבוד
חברי וועדת פרס 'אגרסט'
משרד החינוך, האגף לתרבות תורנית
ירושלים

שלום רב,

הנידון: 'ערוץ מאיר'

כבוד הוא לי להמליץ על מועמדותו של 'ערוץ מאיר' לקבלת הפרס, כביטוי להערכה עמוקה לפעילותו בתחום הפצת התרבות היהודית בקרב רבבות בתי ישראל בארץ ומחוצה לה.

כרב קהילה בירושלים וכמפקח המחוז של האגף לתרבות תורנית מודע אני מקרוב על חשיבותו של 'ערוץ מאיר' ותרומתו החינוכית המשמעותית בקרב ילדים ומבוגרים.

זכיתי לראות מקרוב את דרך עבודתם של אנשי הערוץ בראיון מומחז על הרמב'ם שהשתתפתי בו ולמדתי על רמתם המקצועית ורוחב דעתם.

שמתי לב שבכל תוכנית הם משקיעים מחשבה הן בתכנים והן ברמת הביצוע על מנת שהמסר יגיע בצורה מעניינת לקהל היעד.

כסב לנכדים אני רואה כיצד נכדי מצפים בכיליון עיניים לכל תוכנית והם יושבים מרותקים לצפות בה שוב ושוב בעניין רב.

על כל אלו חשוב לדעתי לעודד כלי חינוכי זה ולחזק את אנשי הצוות לאור העובדה שהוא נותן מענה לבתים רבים שלא מוצאים מסגרת אחרת בה אפשר לרכוש ערכים יהודיים ומוסריים ברמה כה מעולה.

בברכת 'וכל מעשיך יהיו לשם שמים'

הרב ד'ר אליהו אביעד

מפקח מחוז ירושלים 

 

אודי ליאון, קשת:

כמי שעוסק רבות בתרבות יהודית, אני מבקש לציין לטובה את פעילותו של ערוץ מאיר ושל הערוץ לילדים שפועל בצידו.

ערוץ מאיר מנגיש את עולם התורה והיהדות באופן רחב ומגוון.

שיעורים ניתנים באתר הערוץ ע'י מיטב רבני הציונות הדתית לכל דורש, וכל גולש יכול לחוש עצמו כאחד מיושבי בית המדרש, להקשיב, לשאול שאלות ולעיין במקורות הנלמדים.

השיעורים ניתנים ברב  תחומי היהדות. ברמות שונות שבהן גולשים שונים יכולים למצוא את המעניין אותם על פי טעמם ובנגישות גבוהה.

באופן אישי אני נהנה להיות אחד הגולשים/מאזינים/צופים של הערוץ שמעשיר את חיי התורה שלי.

על כל זאת ועוד אני ממליץ ליתן את הפרס לערוץ מאיר.

אודי ליאון

תוכניות מועדפות

וגיוון חברתי תרבותי, קשת

 

מוטי שקלאר, מנכ'ל רשות השידור:

לכבוד
הנהלת הפרס לתרבות יהודית
ע'ש יעקב אגרסט ז'ל
האגף לתרבות תורנית
משרד החינוך

א.ג.נ, שלום רב,

הנדון: הצעת מועמדות לפרס אגרסט תשע'א

ברצוני להמליץ על ערוץ מאיר כמועמד לפרס אגרסט תשע'א.

הערוץ הוא אבן דרך משמעותית בעשייה המתחדשת של התרבות היהודית. ערוץ שמאפשר לכל גולש ברשת להתחבר לתכנים חינוכיים ויהודיים בצורה מעמיקה ונגישה. התכנים הם מגוונים ולקוחים מארון הספרים היהודי: הלכה ומעשה, מחשבה ואגדה, חינוך ומשפחה, תנ'ך ותלמוד, הרב קוק וחסידות ועוד.

אל השיעורים המיועדים למבוגרים התווסף גם ערוץ ילדים שמופקות בו תוכניות ילדים המעבירות מסר חינוכי בצורה משעשעת ושובת לב באמצעות הפקות דרמה ואירוח. אסי, טוביה, פולקע וכל יתר הדמויות מהצריף מדברות לילדים בגובה העיניים ומעבירות תכנים יהודיים בשפה ישראלית עכשווית. תוכניות הילדים עוסקות ביחס לזולת, באהבת הארץ במדע וטבע, במורשת ישראל ובמסורת היהודית, בזהות עצמית, בבית הספר במשפחה ועוד.

על כל זאת ועוד, הערוץ ראוי להערכה רבה.

בברכה,

מוטי שקלאר
מנכ'ל

 

 

פרס אגרסט לתרבות יהודית לשנת תשע'א:

מדינת ישראל
משרד החינוך
האגף לתרבות תורנית

פרס לתרבות יהודית על-שם יעקב אגרסט הי'ד
 
-נפל בקרב במלחמת יום הכיפורים בט'ו בתשרי תשל'ד-

 

בישיבה שהתקיימה ביום ח' באלול תש'ע החליט חבר השופטים פה אחד להעניק את הפרס השנתי לתרבות יהודית ע'ש יעקב אגרסט הי'ד ל-'ערוץ מאיר' על מפעלו התקשורתי העוסק בהפצת התרבות היהודית וערכי התורה בקרב רבבות בתי ישראל בארץ ומחוצה לה.

זה זמן רב, ישנו חלל גדול בתחום התרבות היהודית. השילוב שאמור היה להיות מובן מאליו, ציונות-יהדות, נמצא בנסיגה מדאיגה במשך השנים האחרונות. תרבות הפנאי הרדודה הבאה לידי ביטוי היום מחוללת נזקים רוחניים וחברתיים ואינה נותנת מענה לצרכים של הציבור ובעיקר לזה של הציבור הדתי-לאומי.

'ערוץ מאיר', מיסודם של עמותת 'מכון מאיר' ועמותת 'יהדות באהבה ובאמונה' הוא ערוץ אינטרנטי שהוקם בשנת תשס'ה המנגיש את עולם התורה והתרבות היהודית בדרך רחבה ומגוונת. באתר הערוץ ישנם כ-10,000 שיעורים בוידיאו הניתנים ע'י מיטב רבני הציונות הדתית ברוב תחומי היהדות, ברמות שונות, כך שגולשים שונים יכולים למצוא את המתאים להם. ישנם הרצאות במגוון תחומי דעת המקשרים ומחזקים את ההוויה היהודית. בערוץ שיעורים בעברית, אנגלית, צרפתית, ספרדית ורוסית.
ל'ערוץ מאיר', ערוץ נלווה המשדר תוכניות לילדים. לתוכניות אלו אין תחליף בשום מקום. הן מעסיקות את הילדים בשעות הפנאי ומשמשות גורם מחנך בעל משמעות גדולה מאד. הן מחנכות לאהבת הארץ והתורה, לתפילה וברכות, לחיזוק בין אדם לחברו, לעשיית מצוות מתוך אמונה ולהארת פנים לכל יהודי. הן משמשות אלטרנטיבה של ממש לתרבות הקלוקלת הקיימת, ומבחינה זו היא מפעל חלוצי של ממש.

על כל זאת – על פעילות בהכנת תוכניות במגוון נושאים ביהדות, על התמסרות להנחלת מורשת תורת ישראל וארץ ישראל בקרב הציבור, על הרחבת אופקים והעמקה באוצרות הרוח של ישראל ועל בניית אלטרנטיבה תרבותית ערכית והפיכת הרגלי הפנאי של אוכלוסיה מגוונת – החליט חבר השופטים פה אחד, להעניק את הפרס לתרבות יהודית ע'ש יעקב אגרסט הי'ד לשנת תשע'א לערוץ מאיר.

 

הרב מנחם בורשטיין                   ד'ר רות בן-מאיר                        הרב משה לוונטהל