אינכם מחוברים. על מנת לצפות בכל תכני האתר עליכם להיות מנויים ולהתחבר!
חכמולוגי
בלוג

אפליקציות

 

 

אפליקציות 

 

 

שלום ילדים!   

 כאן ד'ר פולקע, מתכנת מומחה.

השבוע קורה מאורע היסטורי - האפליקציה של ערוץ מאיר מגיעה לעולם!

אם לכם, או למישהו מהמשפחה יש טלפונים חכמים, אני בטוח ששמעתם את המושג 'אפליקציה', או בעברית - יישומון. אבל מה זה בעצם הדבר המופלא הזה שמורידים אותו בלחיצת כפתור למכשיר שלכם? בואו ננסה להבין.

   

» אפליקציה היא בעצם תוכנה - מכשיר הטלפון החכם, או הטאבלט, הוא בעצם מחשב קטנטן. האפליקציות הן תוכנות שמאפשרות למכשיר שלכם לעשות כל מיני דברים מעניינים. תיבת הדואר האלקטרוני שלכם, לדוגמה, היא אפליקציה, וגם הווייז שמאפשר להורים שלכם להגיע לאן שהם רוצים. וכש'מורידים' אותו לטלפון, בעצם מעבירים קובץ של תוכנה מהרשת אל המכשיר בעזרת האינטרנט האלחוטי.

 

» אפליקציות הכי נפוצות - שלושת היישומונים הנפוצים ביותר הם 'גוגל מפס' - יישומון המפות של גוגל, פייסבוק, ויוטיוב.

 

» הכי יעילות - כאן התחרות באמת קשה מאוד! נדמה שעולם מפתחי התוכנה מתאמץ למצוא נושאים שבהם נוכל להיעזר ביישומונים שלהם. פנסים ושעונים מעוררים, יישומוני ארגון זמן ומשימות, מוביט, שעוזר לנו למצוא מתי בדיוק מגיע האוטובוס, ויש אפילו אפליקציה לנשים שעומדות ללדת, שאומרת להם בדיוק מתי כדאי להן להגיע לבית החולים!

 

» הכי כיפיות - רוב המשחקים ייכנסו כנראה לקבוצה הזאת, אבל מעבר לציפורים הכועסות ולנינג'ה שמכסח אבטיחים, יש עוד הרבה אפשרויות להשתעשע. אפליקציית 'מומנטקאם', תהפוך כל תצלום שלכם לקריקטורה משעשעת. יש אפליקציה שתראה לכם איך תיראו כזקנים, ואחרת שמאפשרת לכם לפוצץ פצפצים על המסך שלכם… יש אפליקציות של ציור ונגינה, וגם אחת ש'מקימה לחיים' באנימציות מיוחדות דפי צביעה שצבעתם. כיף, אמרנו?

   

» הכי מוזרות - גם כאן יש תחרות קשה. מה דעתכם על יישומון שלוכד שדים ורוחות? או שאומר 'יו!', וזה כל מה שהוא עושה? או שאולי האפליקציה לחתולים, שהם צריכים לתפוס עכבר שמתרוצץ על המסך, ייקח את הגביע…?

  

» הכי יהודיות - והכי חשוב, יישומונים יכולים לעזור לנו גם בנושאים חשובים כמו תורה ומצוות! יישומון אחד מוצא מניין במקום ציבורי, ואחר עוזר לנו למצוא את כיוון ירושלים. התפילון מספק לנו את כל התפילות הנדרשות, ואפשר להוריד גם ספרי תהלים וספרי קודש אחרים ללמידה. אבל נראה לי שהאפליקציה שהיא הכי יהודית וגם הכי כיפית תהיה האפליקציה החדשה של ערוץ מאיר לילדים!

 

התגובות שלכם

 • טוביה רוזנפלד
  ו' כסלו תשע"ח
  פולקע גאון!
 • אורי יוסף
  כ"ו חשון תשע"ח
  האפליקציה של אסי וטוביה עובדת ממש
 • שמוליק
  כ' טבת תשע"ח
  יפה מאוד מאוד מאוד
 • הילה מויאל
  א' אלול תשע"ז
  באמת יפה חמוד מענין עם האפליקציה עובדת כמו שצריך
 • שניאור
  י"א תמוז תשע"ז
  יפה
  • 2309
   י"א תמוז תשע"ז
   באמת יפה וחמוד! מעניין עם האפליקציה עובדת כמו שצריך!
 • נועה כהן
  י"א תמוז תשע"ז
  ממש יפה
 • רייזוש
  י"ב תמוז תשע"ז
  איזה מגניב!
 • אהרון
  כ"ג חשון תש"פ
  איך מורידים את האפליקציה
  • אילה - עורכת תוכן
   כ"ו חשון תש"פ
   שלום אהרון. דרך החנות אפליקציות של גוגל. לכל שאלה בנושא ניתן לפנות לצוות התמיכה הטכנית שלנו שישמח לעזור. ניתן לפנות אליהם דרך כפתור ה'צור קשר', שנמצא בצד שמאל למעלה באתר.

מנהל ערוץ מאיר: אלקנה פרל