אינכם מחוברים. על מנת לצפות בכל תכני האתר עליכם להיות מנויים ולהתחבר!
חכמולוגי
בלוג

הטיפ השמיני

 איזה כיף! הגענו לנר שמיני! 

 אחרי חג עמוס בחוויות, סביבונים, סופגניות לביבות ועוד מלא דברים טובים, החלטנו לתת לכם כמה טיפים שיעזרו לכם לבצע את המשימות והמטלות של השגרה הביתית והמשפחתית בצורה נעימה וקצת אחרת! 

ש מ י נ י

    שטיפת כלים - לא יודעים מה איתכם, אבל זו המשימה שאנחנו הכי לא אוהבים.

 אז איך בכל זאת אפשר להפוך אותה לקצת יותר נעימה?

 הנה כמה רעיונות: 

 1. לשמוע ברקע שירים כיפיים שאוהבים

 2. לשים סינר (כן כן, אפילו אם זה נראה קצת מגוחך) ככה שאם המים ישפריצו - אתם תהיו מוגנים ויבשים.

 3. לסבן את כל הכלים, להחזיר אותם לכיור, ורק אז להתחיל לשטוף. בצורה כזו אתם גם חוסכים קצת מים, וגם הופכים את שטיפת הכלים הנותרים לקלה ומהירה יותר. 

 

מקרר -  שמעתם פעם על המושג 'מקררות'?

 מקררות זו אומנות הכנסת מאכלים וקופסאות למקרר בצורה מסודרת ויעילה כך שיהיה מספיק מקום לכל הדברים. הנה כמה טיפים ל 'מקררות' טובה: 

 1. הערך, הוצא, הכנס מחדש - זהו הכלל הראשון והחשוב ביותר. ראשית נפתח את המקרר, נסתכל איך הוא בנוי, כמה מדפים/ מגירות יש, נתבוננן על המצרכים שיש בו ונראה אילו מצרכים/קופסאות נוספות צריכות להיכנס אליו. אחר כך נוציא את מרבית המוצרים הגדולים, ונכניס אותם מחדש לפי סדר הגיוני והתחשבות בשאר הדברים שצריכים להיכנס. לדוגמא - אם יש במקרר שלכם מרווחים גדולים מאוד בין המדפים, תוכלו להכניס קופסא שטוחה מעל קופסא שטוחה אחרת, וכך לחסוך מקום. 

 2. עבר זמנו - כחלק מהתהליך, עוברים על הקופסאות שבמקרר וזורקים כל מה שכבר נראה לא טוב או התקלקל. 

 3. גבהים שונים למוצרים שונים - גם בתוך המקרר עצמו, יש דרגות שונות של קור. גבינות אוהבות להיות במגירה המיועדת להן או במדף העליון ביותר - שם קר ונעים להן. גם חלב מומלץ לאחסן במדף הראשון ולא בדלת המקרר, כי הדלת נפתחת הרבה פעמים והחלב יכול להתקלקל מהר יותר.  

 

ילקוט - ממש עוד מעט חוזרים לשגרה ולבית ספר, וזו הזדמנות לתת לכם כמה טיפים לתיק קל ומאורגן יותר! 

 1. רק מה שצריך - ערב לפני יום הלימודים, נסתכל במערכת ונשים בילקוט את הספרים לאותו היום בלבד. אין צורך לסחוב סתם ספרים שלא נשתמש בהם למחרת.

 2. אוכל - מומלץ לשים את האוכל בתא משלו או בקופסא מיוחדת, ובצורה כזו ליצור הפרדה בינו לבין הספרים והמחברות. אל תשכחו לבדוק מידי פעם שלא שכחתם בתיק פרוסה ישנה - היא יכולה להעלות עובש ולהסריח, אז כדאי להימנע מלהגיע למצב כזה.

 3. מקום קבוע - קרה לכם שכבר מאוחר בבוקר, אתם צריכים להספיק את ההסעה אבל לא מוצאים את התיק? הפתרון לכך הוא לקבוע מראש מקום לתיק.  בחרו מקום נח ופשוט והקפידו בשובכם מבית הספר להניח את התיק במקום שלו, וכך בכל בוקר לא תצטרכו לחפש אותו מחדש.  

 

נסיעה משפחתית  - אתם בטח מכירים את זה מקרוב. נסיעה משפחתית יכולה להיות חוויה של ממש או ההפך הגמור מזה.

 הנה כמה רעיונות שיהפוך את הנסיעה המשפחתית שלכם למהנה ומגבשת: 

 1. התחשבות זה המפתח - יש לכם אח שמעדיף לשבת ליד החלון ולא אכפת לכם לוותר לו? מעולה! נסו להתחשב בשאר האחים, במיוחד ברצונות האחים הקטנים. 

 2. מים אוכל ושקיות - דאגו לבקבוק מים בכל נסיעה. מומלץ גם לדאוג לאוכל שנח וקל לאכול ברכב ( למשל טוסטים) או לנשנושים בריאים (גזר, שומר וסלרי חתוכים). וכמובן שכדאי לוודא שיש ברכב שקית למקרה שמישהו ירגיש לא טוב...

 3. מוראלים משפחתיים - הטיפ הזה מתאים למשפחות מוסיקליות בהן כל בני המשפחה אוהבים לשיר.

 בחרו שיר, ושנו את המילים כך שיתאימו למשפחה שלכם. למשל:

  'עשר אחים לי יש, 

 כל אחד מוכשר הוא. 

 אחד מצייר, אחד מתופף, 

 אבל רק אני אוהב קרמבו' :)

 

 י - זה המקום שלכם לחשוב על משימה ביתית/ משפחתית שמתחילה באות 'י', ולמצוא טיפים שיכולים לעזור לביצוע המשימה. יש לכם רעיונות וטיפים?טיפים? כתבו לנו כאן בתגובות!  

התגובות שלכם

 • צופיה אטיאס
  א' טבת תש"פ
  יחד כל המישפחה לסדר את הבית, הטיפ: לרשם את הדברים שיש לסדר כגון: ספה, ריצפה ,שולחן ,שתיפת כלים, וכו... ואז לשבץ כל אחד איזה תפקידים הוא צריך לעשות או לחלק לפי גילאים הגדול את התפקיד הכי קשה והכי קטן תפקיד קל וכך זה חוסך זמן ומריבות מקבים שעזרנו רועי וצופיה
 • שרי אוחיון
  א' טבת תש"פ
  מגניב!!!!!!!!!!!!!
 • חגית מלכה תח'י
  א' טבת תש"פ
  שמיני :ש-שלום : הכוונה הטיפ שלי עם את/ה רוצה חברות/ם כדאי לך להתנהג כמו אהרון הכוהן כמו שכתוב במסכת אבות: 'אוהב שלום ורודף שלום' וכך נוצר שלום בין האנשים בזכות הארון הכוהן שהיה משלים בינהם לדוגמה : אם אנשים היו רבים כדי להשלים בינהם הלך אהרון לכל אחד ואמר לאחד : אתה לא יודע כמה שחברך מצטער על מה שהוא עשה לך והוא רוצה לחזור להיות איתך בשלום והאדם אמר לאהרון הכוהן : 'הוא מתנצל והוא ביקש מימני סליחה בטח שאני אסלח לו' וכך גם היה אומר לחבר האחר והיו משלימים בזכות השלום ! מ- מנורה : הכוונה למנורת בית המקדש ביגלל שאנו בחנוכה נזכיר את מנורת בית המקדש שהיתה מאירה ומוארת ולכן הטיפ שלי : כל אחד ואחת מאיתנו יש את האור הפנימי והנצחי האור של התורה אך בילל חטאנו אנו מסתירים את האור הפנימי לכן כול אחד ואחת תעשו השתדלות לא להגרר אחר היצר הרע ותסתירו את האור שבתוכיכם שרוצה להאיר לא רק פנימי אלא גם חיצוני תעשו מצוות וכך האור הפנימי יתגלה! י-יהודי ! כולנו מכירים את המושג יהודי אך מה המשמעות? יהודי זה מי שאם ה' הולך אחר דרכו של בורא עולם גם בכישלונות וטעויות יהודי מודה לבורא עולם גם אם לא קורה מה שאנו רוצים שיקרה תאמין שה' יעשה בשבילך את הדבר הכי טוב בשבילך ואל תשכח ' אתה בנו והוא אבא שלך!'אבא לא יעשה משהוא רע לבין שלו אלא יעשה רק לטובתו וכן גם ה' אבא שלנו יעשה רק לטובתינו והטיפ: אם אתה רוצה להיות תמיד יהודי תזכור תמיד שה' יעשה הכול אבל הכול תמיד לטובתי! זה יהודי !! נ-נתינה : נתינה לתת לכולם ולעזור את לא יודעת כמה שכר יש לך על הנתינה שאת נותנת ועוזרת י - יותר קרוב יותר שכר כך גם הקשר יותר מקושר : כשהאדם עושה מעשה טוב ומתפלל כל יום עם כוונה הוא נהיה יותר מקורב לבורא עולם והקשר מתחזק אפילו בנאדם שרחוק מה' יכול להיות קרוב באמצעות מעשים טובים הוא מתקרב לה' והקשר ניהיה קרוב יותר אם אנו נהיה מקושרים לבורא עולם ה' יעשיר כמו שכתוב:' קירבת ה' היא תעשיר ' ולכן הטיפ הוא : אם את רוצה להיות קרוב לה' תעשה מצוות ותיזכור! גם אם אתה רחוק את יכול להיות קרוב !! נ- נשלים את מה שלנו חסר וה' לנו עוזר : הכוונה התפקיד של האדם בעולם הזה להשלים את מה שחסר לדוגמה חסר לו כיבוד הורים או לריב אם האחים לכן התפקיד שלנו להשלים את מה שלנו חסר ועל תדאגי גם עם יש קשיי'ם בדרך ה' לך עוזר והטיפ : תיזכרו מה תפקידכם בעולם הזה ואם ה' הביא לכם להשלים את מה שחסר יתכן שאתם מסוגלים ליותר !! י- יהודי זה אני!!!!!!
 • יהודית גוטסדינר
  א' טבת תש"פ
  ילדים מוכשרים כדי להיות ילדים מוכשרים צריך הרבה אומץ ובעיקר אמונה וביטחון
 • אריאל צבי רשף
  א' טבת תש"פ
  טיפ סבבא
 • אסתר
  א' טבת תש"פ
  תודה ערוץ מאיר תודה אסי תודה איילה ותודה לכל העוזרים שערוץ מאיר יהיה האתר הכי טוב לילדים
 • חסוייי
  א' טבת תש"פ
  יד לאחר: כלומר לעזור לאחרים לאבא ואמא לאחים ואפילו לחברים ואנשים שלא מכירים
 • מרים .ש.
  ב' טבת תש"פ
  י: ינשוף איך אפשר שהינשוף לא ינשך אותך לשים כפפות או גרב על היד
 • אוריה בוצקו
  ב' טבת תש"פ
  נשמע מגניב
 • רויטל אורה
  ב' טבת תש"פ
  מגניב!!!! קול!!!!!
 • שולם רוזנברג
  ב' טבת תש"פ
  יחד: כל המשפחה מתאספים ומחלקים תפקידים ואחרי זה משחקים ביחד
 • אריאל אביב
  ב' טבת תש"פ
  אהבתי!!!!!!
 • אוריאל ישראל
  ג' טבת תש"פ
  יום הולדת לאח לארגן ולהכין בהפתעה כל המשפחה
 • מוריה
  ד' טבת תש"פ
  יום הולדת לאח שלי לארגן ולהכין
 • משפחת ר
  ד' טבת תש"פ
  י- יהודה המכבי. יחד כל המשפחה לא לפחד ולקחת חלק בסידור הבית כל המשפחה. טיפ: תעבדו יחד עם חיוך, אפשר לשיר בזמן הניקיון או לשמוע סיפור ממשימה 8 בערוץ מאיר ;) .