אודות ערוץ מאיר לילדים

ערוץ מאיר לילדים הנו ערוץ וידיאו אינטרנטי, הכולל תוכניות מקור חינוכיות וערכיות לילדים מבית היוצר של 'מכון מאיר'. 

ערוץ מאיר הוא פארק שעשועים לילדים, הצופן בחובו ערכים כמו חברות, אחריות, ידע, אהבת תורה, קשר עמוק לתוכן החגים, כבוד לזולת, ועוד. 

הערוץ מצחיק, מגוון, מפתיע, ומעורר מחשבה. 

ערוץ מאיר לילדים מחולק לשלוש חטיבות מרכזיות: עולם הוידאו, עולם התוכן, ועולם המשחקים.  

עולם הוידאו

במסגרת עולם הוידיאו, מופקות כל שנה מאות תכניות מקור בנושאים רבים: סדרת הרפתקאות, דרמה קומית, סיפורים היסטוריים, תכניות דוקומנטריות, תכניות אירוח, שעשועונים, תכניות מדע, טיולים, בישול ועוד. 

בין הסדרות ניתן למצוא את:

ארץ ושמים 

 בסוכות תרמ'ג (1882) שכנעו הרב מוהליבר ויחיאל  שמיל את הברון רוטשילד לתמוך בהקמת מושבה  יהודית חקלאית בארץ ישראל. 11 משפחות איכרים שומרי תורה ומצוות, מהמושב בפבלובקה שברוסיה הלבנה, הקימו את המושבה 'עקרון'. האיכרים נאלצו להתמודד עם החום הקשה בארץ, התנכלויות מצד השלטון העותומאני. החלום לחיות בארץ, החיבור לאדמה והחלום לתחיית העם - עמדו לא אחת למבחן.

ידעתי! 

 שעשועון הידע הגדול של ערוץ מאיר לילדים, למעלה  מ-1000 ילדים באו להתמודד ורק 20 מתוכם נבחרו  להרפתקה הגדולה! על המתמודדים לעבור משימות מיוחדות, חידות מאתגרות ועוד שלל הפתעות. 
בכל פרק בתוכנית אנחנו מתמקדים בעיר אחרת בארץ. ידעתי - המקום שבו נפגשים עבר והווה!

תלמוד ישראלי 

 אסי מוצא במבה בים הגדול, פולקע ממציא אופניים  סולריות ומכשיר סודי שיציל את מדינת ישראל ואת  העולם כולו וטוביה מתכונן להופעה חדשה כאשר במקביל הוא מנסה להכין שיעור מיוחד בתלמוד... כולם ביחד נפגשים בצריף לסדרה מרתקת של סיפורים קצרים מחיי היום יום: כובע הקסמים, מעשה בקרמבו, סימנים של כסף, מחנה בצריף, הקונה מגנב ועוד... פרקים מיוחדים עם החבורה הכי מצחיקה בירושלים! אסי טוביה ופולקע, נפגשים בצריף עם התלמוד הישראלי.

הרפתקאות בעיר דוד

ההרפתקה הכי גדולה שנראתה אי פעם על מסכי ערוץ מאיר לילדים! אגדה עתיקה שקמה לתחייה, מסכנת את ביטחון המדינה ומאיימת לפרק את החברות המיוחדת בין אסי, פולקע, טוביה ושאר החברים מהצריף. למה משמש כתר הזהב מימי דוד המלך? מהי העבודה הסודית של טוביה? ולמה לאף אחד, אבל לאף אחד, לא אכפת מבר המצווה של אסי? בהרפתקה מיוחדת הפרוסה על פני 15 פרקים, מגיע מבחן החברות של חברי הצריף לרמה שלא הכרנו. 

עלילות ארץ גושן 

ילדים, ההסטוריה חוזרת וב-ג-ד-ו-ל ! חשבתם שאתם יודעים הכל על עשר המכות? בואו לראות מה קרה מאחורי הקלעים של שעבוד מצרים! מי באמת המציא את הכדורגל? איך נשמעת מיצלית עתיקה...? איך מלמדים גדי מדבר לשתוק? ואיך עושים שעבודי בית ל'שיעור עבדות'? פרץ, יוחנן, עירא, פפירוס, ועוד שלל דמויות ססגוניות, תספרנה לכם את הסיפור שעוד לא סופר על בני-ישראל וארץ גושן. 'עלילות ארץ גושן' היא סדרת דרמה לילדים, חינוכית, ערכית ועשירה בקסם והומור, שנותנת הצצה לימים ההם... בזמן הזה! 

ניידת החלומות 

כל אחד אוהב לחלום, אפילו באמצע היום. כך מתחיל שיר הפתיחה של 'ניידת החלומות', סדרת הדוקו הנערצת בערוץ מאיר לילדים. בכל פרק, יונתן מקבל חלום מאחד או אחת הצופים בבית, ויוצא למסע מיוחד עם הילד להגשמת החלום, אנו מקפידים שמעבר להגשמת החלום, הילד ילמד גם על עצמו, על היכולות שלו או שלה, על התגברות והשגת יעדים ועוד.

אסי טוביה וחברים

בצריף ישן בשכונה ירושלמית, מבלים להם יחד חברים טובים... אסי, מתי ועופר מכיתה ד', מגיעים מיד אחרי בית הספר ופוגשים את טוביה החכם, שתמיד יש מה ללמוד ממנו, ואת פולקע התרנגול המדען, שמכין בצריף ניסויים והמצאות מרתקים. יחד הם נקלעים לשלל הרפתקאות מטורפות, ממלאים את הצריף במוזיקה וניגונים, במשחקים, בלימודים, בפתרון תעלומות, ולפעמים גם בקולות ריב כועסים, שתמיד מתחלפים בסוף לצחוק רועם... להרפתקאות החבורה מצטרפים מידי פעם חברים נוספים מהשכונה ומגוון טיפוסים מיוחדים. מה שבטוח, אף פעם לא משעמם בצריף!  

אבא ליום אחד

מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול? במה אבא שלך עובד? ולמה הוא חוזר בערב מאוחר? שאלות כאלה ועוד רבות אחרות אנחנו שואלים שוב ושוב. 'אבא ליום אחד' היא תכנית מיוחדת שמפגישה בין האבות לילדיהם במפגש מאתגר ומרגש - מקום העבודה של האבא. במהלך התכנית, נדרשים הילדים לעבוד יום אחד במקום אבא שלהם, וכן לבצע משימות שונות. בכל תכנית אנו גם נחשפים לחיבור מחודש ומרגש בין אבא לבן... 

מגזו

מגזין החיות של ערוץ מאיר לילדים שמברר עבורכם הכל על כל החיות! מקרנף ועד ג'ירף ! הצטרפו לצרפתי בגן החיות התנכ'י בירושלים והכירו את כל דיירי הגן - נמרים, אריות, פילים, פינגווינים, ג'ירפות, דובים, זברות, תוכים ועוד הרבה אחרים! 

הגעת ליעד

לאן ג'יפי ה- GPS  יקח אותנו הפעם? להרי הגלבוע בעקבות הקרב בין ישראל לפלשתים? אולי לצרעה ואשתאול בעקבות שמשון הגיבור? או למסע מרתק בדרך האבות? גיאוגרפיה, היסטוריה, תנ'ך ואהבת הארץ הם רק חלק מהדברים שתוכלו ללמוד ביחד עם אביתר ושלל הדמויות המגיחות מן העבר, אל הסדרה הנהדרת הזאת. והכל, בליווי של הצגות, פגישות עם אנשים מעניינים וכמובן גם הרבה הומור. 

לילה טוב

הג'ירפה שעפה, בית חרושת לעננים, המרובע בן ארבע, הילד שאהב לתופף וגשם של פתקים, אלו רק חלק קטן ממגוון הסיפורים העצום המקסים והמיוחד שתוכלו לצפות בהם בחדר של שאלתיאל. 'סיפורי לילה טוב' נכתבו במיוחד עבור הילדים בגן ובכיתה א', אבל מתאימים גם להורים ולאחים הגדולים. בכל פרק סבא דֹב, טוביה או שניאור, מגיעים לספר סיפור לשאלתיאל, הסיפור מלווה באיורים המונפשים תוך כדי קריאה. מטרת התכנית היא לעזור לילדינו להיכנס לשנת הלילה מתוך חיוך, אחרי שהם עברו יום עמוס בחוויות וברגשות.

   

עולם התוכן 

במסגרת עולם התוכן בערוץ מאיר לילדים ניתן למצוא בלוג אינטראקטיבי, פורום פעיל, הפעלות, יצירה, משחקים לילדים ועוד. אנשי התוכן באתר מנסים לגרום לילדים להפוך מצופים פסיביים לפעילים וליוצרים. 

• הבלוגייה: שף צעיר, קוראים כותבים, צופים מצלמים, קומיקס, כתבות תוכן, סיפור בהמשכים, דפי צביעה ועוד, הם רק חלק קטן מחיי הילדים באתר.

 פורום: המקום להתכתב עם חברים על כל הנושאים בעולם.

 חידות ופרסים: משימה חודשית מאתגרת, וחידות מיוחדות נושאות פרסים מידי שבוע.

 סקר: סקר שבועי במגוון נושאים.

 מאירתון: עלון הרשת של ערוץ מאיר לילדים 

 עולם המשחקים: עשרות משחקים כיפיים ומיוחדים לילדים!

 

                                                         תהנו!

 

לפניכם כפתור עם הפנייה לעשרות סרטים הפתוחים לצפיה חופשית-